Jako osobní trenérka a fyzioterapeutka Vás provedu začátky silového tréninku. Od úplného základu, tedy způsobu práce s dechem a hlubokým stabilizačním systémem, přes mobilizační a aktivační cviky, až po silové cviky s vlastní vahou či přidanou zátěží. Zodpovím všechny Vaše otázky ohledně toho, jak si efektivně sestavit trénink, kolik sérií či opakování zvolit, jak často a s jakou intezitou cvičit podle Vámi zvoleného cíle a jak posílit místo izolovaných partií komplexně celé tělo.
Po absolvování VŠ oboru fyzioterapie jsem prošla různými fyzioterapeutickými kurzy a mimo jiné také kurzem instruktora jógy, až mě nakonec má praxe zavedla k silovému tréninku. Uvědomila jsem si jednu zásadní věc - jak moc je důležité propojení fyzioterapie a správně sestaveného silového tréninku. Fyzioterapeutické techniky nám totiž velmi pomohou v akutním stadiu, avšak z dlouhodobého hlediska je potřeba v těle budovat určitou odolnost a silovou zdatnost pro to, aby se naše potíže stále neopakovaly.
Kurz fitness trenéra jsem absolvovala ve 3d fitness academy, kde byl kladen důraz na celotělové svalové souhry a tedy jsem v rámci kurzu prošla třemi školeními vývojové kineziologie v pohybu (level 1, 2 a 3). Ve stejném roce jsem také absolvovala seminář fyziojóga pod vedením Václava Rázla z fyziofitness Černošice. Od té doby poznatky aplikuji v praxi v rámci fyzioterapie, ale i v rámci silového tréninku jako osobní trenérka.
Věřím, že pokud budeme cvičit tak, jak je to pro naše tělo přirozené (tedy celotělově a využitím přirozených svalových souher), bude pro nás cvičení přínosem nejen po estetické stránce, ale také se díky tomu staneme daleko vnímavějšími - což je základním aspektem pro to, abychom se naučili naslouchat svému tělu. A tedy i předešli dlouhodobým bolestem či jiným obtížím v našem pohybovém aparátu. Obecně ale nejsem zastáncem žádných extrémů a to znamená, že i přes aplikaci prvků vývojové kineziologie nezastavám žádné dogma. Tedy, nebojím se s klienty cvičit zatížený předklon s ohnutými zády (pokud k tomu bude důvod a dostatek adaptace) či výpad s vnitřní rotací kyčle. Protože věřím, že neexistuje špatný pohyb, ale pouze pohyb takový, na které naše tělo není připravené.
Budu se těšit na společný čas strávený pohybem.
Anna